Кабельнi муфти

Для оптимального вибору і замовлення кабельної муфти важливо знати наступні параметри:

Напруга лінії кабелів, на якій буде монтуватися кінцева або сполучна муфта. Для цього необхідно або мати доступ до документації проекту, або знати марку кабелю, на який передбачається монтаж муфт. Наприклад, ААБлУ10-3х120 (3-х жильний провід з маслопропітанной ізоляцією на напругу 10 кВ). А якщо вас цiкавлять кабельнi муфти, ось сайт ukrprofit.com.ua. 

UKR Profit

Вид ізоляції жил кабелю

Плутанина навколо цього параметра призводить до найбільшої кількості помилок при замовленнях. Розрізняють паперову маслопропітанной і пластмасову кабельну ізоляцію. Зі свого боку пластмасова ізоляція ділиться на ізоляцію з поліетилену зшитого типу і ізоляцію, яка виконана з полівінілхлориду композицій. Комплектації муфт на кабелі з пластмасовою і ізоляцією з паперу принципово відрізняються і крім того мають різну ціну.

Число жив в кабелі і їх перетин

Розрізняють 1-жильні, 3-х жильні, 4-х жильні і 5-ти жильні кабелі. Кількість жил і перетин в кабелі також визначається по марці самого кабелю. Наприклад, ВВГ 3х120 + 1х50 (4-х жильний провід, в якому три фази перетином 120 мм 2 і нульова жила перетином 50 мм 2)

Наявність броні в кабелі

Розрізняють неброньовані і броньовані кабелі. Під час монтажу муфт броньовані кабелі вимагають обов'язкового заземлення броні. Броньовані кабелі більш ніж в 90% випадків мають стрічкові бронестрічок. Наприклад якщо провід має дротяну броню, рекомендовано застосування спеціалізованих комплектів заземлення для монтажу кабелів з дротяною бронею. Наявність броні в кабелі знаходить власне відображення в абревіатурі марки кабелю. Для кабелів зі сталевою стрічковою бронею застосовуються заголовна літера «Б» (наприклад, АВБбШв, АСБУ, ВВБ). Кабелі з дротяною бронею індексуються великою літерою «К» в кінці абревіатури (наприклад, АСКЛ, АПвКВ)

Варіант установки кінцевих муфт

При замовленні на кінцеві муфти або кажучи інакше «кінцеві закладення» потрібно дізнатися, де власне буде встановлена ​​муфта: в середині приміщення або на вулиці. Виходячи з цього, кінцеві муфти діляться на муфти зовнішньої і внутрішньої установки. Для кабелів на напругу до 1 кВ включно кінцеві муфти, в основному, вважаються многофункіональним і припускають як внутрішню, так і зовнішню установку. У муфтах на напругу 6, 10, 20 і 35 кВ муфти зовнішньої і внутрішньої установки виділяються наявністю-ВІДСУТНІСТЬ і кількістю антітрекінгових термоусаджуваних ізоляторів.

Комплектація з наконечниками і з'єднувачами

При замовленні муфти потрібно дізнатися, в якій комплектації повинна бути поставлена ​​муфта: з вкладеними наконечниками і з'єднувачами або ж без них. При підборі комплектації без наконечників, замовник повинен самостійно визначитися з технологією оконцевания і з'єднання (болтові наконечники або наконечники під опресовування) і замовити їх окремо. При підборі комплектації з наконечниками і з'єднувачами, в основному, усіма виробниками за замовчуванням пропонуються болтові наконечники та з'єднувачі.


6 из 6. Оценок: 556.